ציפוי מתכות ומחבתות

 

לצד הגימור האסתטי, ציפוי מתכות מאפשר להגן עליהן מפני חלודה, קילופים ושריטות. הכירו את שיטת האבקה

כיום ניתן למצוא מגוון סוגי ציפוי מתכות. ציפוי אבקה הוא הפופולרי ביותר כשמדובר בחלקים והוא כולל גימורים וצבעים רבים. ציפוי אבקה מציע מגוון יתרונות על פני שיטות ציפוי מתכות אחרות ובעיקר על פני צביעה קונבנציונליות. הציפוי מניב גימור עמיד ואטרקטיבי. לצד הידידותיות לסביבה, יש לציפוי זה יתרונות נוספים. כך, למשל, האנרגיה האלקטרומגנטית המשמשת לציפוי מתכות בפועל, באמצעות אבקה. התהליך אינו מייצר פחת כמעט. בנוסף, בעל מקצוע מנוסה ומיומן יכול לצפות מתכות באמצעות אבקה בכמות הרצויה בכל פעם. במקום לאפשר לחלקים להתייבש בין שכבה אחת לשכבה שניה, הציפוי מתבצע בבת אחת. אפשרות זו חוסכת זמן וכסף.

ציפוי מתכת באבקה נחשב לתהליך חסכוני, משום שהוא אינו דורש שלבים של יצירת שכבות ציפוי. התהליך חסכוני גם מבחינות נוספות. אחת מהן היא העובדה שהציפוי עצמו, האבקה, יקרה פחות מצבע ודורשת פחות שטח אחסון. בסופו של דבר, ציפוי מתכות בגימור אבקה מציע גימור עמיד יותר בהשוואה לרוב האפשרויות האחרות. כשהחומר מתייבש האבקה יוצרת קשרים כימיים שמביאים להתגבשותו של גימור עמיד וגמיש. ציפוי חלקי מתכות באבקה עמידים מאוד בפני קורוזיה, בפני קילופים או שריטות.

ציפוי מתכת באמצעות גימור אבקה, נקי מכימיקלים וממיסים רעילים. האבקה נחשבת בטוחה לשימוש ולסילוק. התהליכים לא משחררים כימיקלים מזיקים לאוויר, ומייצרים פחות פסולת. עם זאת, בעלי מקצוע מיומנים, ידעו להימנע משאיפת האבקה באמצעות ציוד מיגון ומסיכות בטיחות שממזערות את המגע בין האבקה לבין העור.