חידושים וציפויים > תבנית לחם – חידוש וציפוי תבניות ללחם

לפירוט מידות וגדלים לחצו כאן

 

 

בחירה בתבניות לחם מסוימות תשפיע על תהליך האפייה כולו, אך בעיקר על המוצר הסופי

רבים מהאופים המתחילים שוכחים באילו תבניות לחם עליהם להשתמש, שהרי כל תבנית תיצור תגובה אחרת במגע עם החומרים והחום. באופן כללי, אופים רבים סבורים, כי אפיית לחם היא מדע מסובך יותר מאשר אפייה של כל מאפה אחר. זאת, בעיקר משום הנחיצות בדיוק רב. כמות הלחות באוויר וגובה העיר בה אופים את הלים, יכולים להשפיע על תהליך ההכנה כולו. שמרים ורכיבים אחרים יוצרים תגובות כימיות שונות גורמות לתפיחת הבצק, להיווצרות גלוטן, ג'לטין או עמילן, לדנטורציה של חלבון ולתהליכים אחרים שונים ורבים.

האופים הטובים ביותר בוחנים את תבניות הלחם שלהם בקפידה ובודקים אותן מחדש בתדירות קבועה. התבניות הן התשתית להכנת הלחם. לכן בכל פעם שהאופים יבקשו לנסות לאפות סוג חדש של לחם או לשפר מתכון לחם קיים, הם עורכים ניסויים ובהתבסס על התוצאות מגיעים למסקנות. התבניות ישפיעו על תוצאות הניסויים ובהמשך לכך, גם על הלחם שיאפה בסופו של דבר. כך, למשל, עשויה להתקבל מסקנה, לפיה יש להשתמש בסוכר חום ולא בסוכר לבן, על מנת להפוך את הלחם לרך יותר.

יתכן וסוג מסוים של תבניות לחם יעניקו ללחם קרום פריך וטעים יותר בהשוואה לתבניות אחרות, שלא מעניקות את אותה תוצאה. בנוסף, כל סוג של תבניות לחם מגיב באופן שונה במהלך תהליך האפייה עצמו. כך, למשל, לחם שאופים בתבניות מתכת כהות או צבעוניות, ישתחם במהירות וביתר קלות.

לתבנית לחם בודדת מוזמנים ללחוץ כאן

חזרה לחידושים וציפויים